O nas
Naprave VOZ razvija in izdeluje David Žohar iz Malečnika pri Mariboru. Njegova filozofija je preprosta: narediti vedno več, vedno boljše.
Slovenski CNC stroji
Svoj prvi stroj je pred približno 8 leti ustvaril, da bi lahko izdeloval stvari, ki jih brez tovrstne naprave preprosto ni mogoče izdelati. Odtlej je njegovo delavnico zapustilo že preko 200 naprav.
CNC stroji VOZ so vrhunska alternativa klasičnim napravam z aluminijasto konstrukcijo. Ker so izdelani iz lesa, so cenovno ugodnejši, a še vedno zmorejo čisto vse, kar nudi konkurenca. Njihovo leseno ogrodje je dovolj kakovostno in se pri vsakdanjem delu odlično obnese, ostale vgrajene komponente pa so iste ali pa še boljše kot pri drugih napravah.
Imajo pa še eno občutno prednost. Za njimi ne stoji velikanska korporacija, temveč izumitelj s srcem in dušo, ki vam je po nakupu vedno na voljo za podporo ali pomoč. Tako z nakupom stroja VOZ ne dobite le odlične naprave slovenskega porekla, temveč tudi vrhunsko znanje, ki je vedno le klic ali sporočilo proč.
Zakaj izbrati nas?
Bogate izkušnje
Že 8 let se v celoti posvečamo izdelavi CNC strojev. Izdelali smo jih več kot 200 in vsak je še boljši.
Kakovosten slovenski izdelek
Stroji nastajajo v domači delavnici v Malečniku. Uporabljamo najboljše komponente, s katerimi zagotavljamo kar najboljše razmerje med ceno in kakovostjo.
Podpora zagotovljena
Telefonska podpora vsak dan, vse dni v letu. Nadomestni deli so vedno dosegljivi in dobavljivi v nekaj dneh.
FAQ
Vse od mehkih pen, izolacijskih materialov, kartonov, naravnega lesa vseh trdot, vseh lesnih kompozitov (MDF, OSB, lepenka, WPC, vezana plošča, iverna plošča …), materialov na osnovi smol (epoksi, poliuretan, poliester, fenol, melanin, akril, urea-formaldehid …), vseh sintetičnih materialov (PE, PP, PVC, PS, PET, PC, najlon, pleks i…), raznih drugih kompozitov (dibond, raznobarvne pene, oplemenitene plošče, les-epoksi …) do nekaterih kovin (aluminij, nikelj, titan, magnezij, baker, zlato).
Stroj je primeren tako za izkušene uporabnike kot popolne začetnike. Predpogoj je le osnovno računalniško znanje. Za lažji začetek si lahko pomagate tudi z nekaj videoposnetki na YouTubu.
Vsak projekt se začne z risanjem, pri katerem si lahko pomagate s katerim koli programom, od Windowsovega Slikarja do naprednejših 3D CAD orodij. Na voljo so vam tako brezplačne (SketchUp, LibreCad, OpenCad, Blender, QCAD, BRL-CAD, Art of Illusion …) kot tudi finančno ugodne opcije (Cut2D, VCarve, DraftSight, TurboCAD, ProgeCAD, ZWCAD, BricsCAD …). Med nekoliko dražjimi programi za profesionalno uporabo so BobCad, AutoCAD, Revit, Maya, CATIA, SolidWorks …
Konstrukcija stroja je v veliki meri izdelana iz lesnih materialov, ki so primerni tudi za vlažnejše prostore. Stroj je bil med drugim testiran v vlažni vinski kleti, kjer po dveh letih še vedno deluje točno. Drugi stroj je bil v poplavi potopljen v 10 cm globoki vodi, pri čemer so bili v stiku z vodo vsa elektronika, dva motorja in navojna palica. Po enem mesecu temeljitega sušenja smo ga ponovno priklopili na električno omrežje in navdušeno ugotovili, da deluje brez težav!
Dobavni rok je odvisen od trenutnega povpraševanja in znaša od enega tedna do treh mesecev. Poleg prodaje omogočamo tudi dostavo in priklop naprave na domu oz. v delavnici.
Skupaj s strojem prejmete vso programsko opremo, ki jo potrebujete, lahko pa za risanje uporabljate program po svoji želji.
Kot najbolj intuitivne priporočamo programe Vectrics (Cut3D, VCarve in Aspire), za katere smo pripravili tudi osnovna navodila za izdelavo G-kode (LINK: https://youtu.be/lPQbr4mwqWI ).
Se za modeliranje in programiranje uporablja isti program ali gre za dve različni orodji?
Gre za orodji CAD in CAM. CAD je namenjen risanju, kot AutoCad, pri katerem na koncu npr. izvozite datoteko dxf. Nato to datoteko odprete v orodju CAM in nastavite, s kakšnim rezkarjem boste delali, kaj se izreže, kako globoko in s kakšno hitrostjo, pa v kakšnem vrstnem redu …
Izbira pravega rezkarja je odvisna od tega, kaj boste obdelovali. Za začetek priporočamo enega ožjega in daljšega za izrezovanje, enega širšega za ravnanje, en V- rezkar za graviranje in morda še kakšen U- rezkar za 3D.
Vgrajena stikala so pozicijska. Za razliko od končnih so pozicijska stikala namenjena temu, da stroj sam omeji gibanje na svoje delovno območje. Omogoča tudi obnovitev pozicij, denimo v primeru izpada elektrike.
Tipala so namenjena nastavljanju višine. Kadar zamenjate rezkar, morate na novo nastaviti višino. To lahko naredite ročno (rezkar fizično približate obdelovancu in potrdite 0, ko se rezkar obdelovanca dotakne) ali pa se s pomočjo tipala to izvede samodejno.
Večina naših strank s CNC strojem prvič upravlja, ko ga pripelje domov. Zato naše stroje brez zadržkov priporočamo tudi začetnikom. Če se vam pri prvih korakih zatakne, nas lahko pokličete in skupaj bomo hitro rešili zagato. Po dogovoru omogočamo tudi dodatno izobraževanje.