Skoči na vsebino

CNC STROJ MIZAR

Ta stroj zmore vse, s čimer se ponašajo mnogo dražji stroji. Ustvarjajte ravne črte, krožnice, elipse ali poljubne krivine. Poljubno poglabljajte urote, vrtajte luknje na točnih pozicijah? Želite gravirati napise, logotipe ali simbole? Ni problema! Tudi rezkanje kompleksnih 3D oblik, podob in celo fotografij je z Mizarjem mala malica.

Njegova konstrukcija iz vlaknenih plošč srednje gostote ali MDF absorbira vibracije, zato so rezi brez poškodovanih robov. Kroglična vodila in navojne palice južnokorejske izdelave pa zagotavljajo točnost pozicij.

Vsi sestavni deli so večkrat preverjeni in preizkušeni v resničnih delovnih okoljih, kar omogoča večurno neprekinjeno delo.

Kroglične navojene palice

Skrbijo za pogon. Njihov premer znaša 16 mm, pri večjih dolžinah pa 20 mm.

Motorji s povratno zanko

Jeklena vodila

Jeklene okrogle palice s polnim aluminijastim podprtjem. Kroglični drsni ležaji zagotavljajo gladko in togo premikanje.

Max dimenzije obdelovanja
40 cm
Natančnost
0.01 mm
moč motorja
2.2 kW
najdaljši zabeležen rez
16 ur

Moči ne zmanjka

Inverterski, vodno hlajeni rezkar z močjo 2,2 kW in vpetjem do 13mm.

Dodatki za vse potrebe

Da boste nared za vsak projekt, so na spisku dodatne opreme laserski modul, pozicijska stikala, višinsko tipalo, aluminijasti C-profili in 4. ss za popolno 3D obdelavo.

Natančnost za vse izzive

Natančnost se pri neobremenjenem stroju meri v stotinkah milimetra, pri obremenjenem pa v desetinkah. Le na ta način lahko namreč ustvarjate izdelke, ki bodo navduševali z natančnimi detajli in popolno funkcionalnostjo.
10

Konstrukcija

- Visoko kvaliteten MDF
- Jekleni vijaki iz EU

5

Mehanika

- Navojne palice 16mm in 20mm
- Kroglična vodila
- Pozicijska stikala
- Varnostno stikalo

Elektronika

- Koračni motorji NEMA 23
- Napajalnik
- Ventilator
- Krmilnik
- Gonilniki

Slovenski CNC stroji VOZ

Imate vprašanja?

FAQ

Vse od mehkih pen, izolacijskih materialov, kartonov, naravnega lesa vseh trdot, vseh lesnih kompozitov (MDF, OSB, lepenka, WPC, vezana plošča, iverna plošča …), materialov na osnovi smol (epoksi, poliuretan, poliester, fenol, melanin, akril, urea-formaldehid …), vseh sintetičnih materialov (PE, PP, PVC, PS, PET, PC, najlon, pleks i…), raznih drugih kompozitov (dibond, raznobarvne pene, oplemenitene plošče, les-epoksi …) do nekaterih kovin (aluminij, nikelj, titan, magnezij, baker, zlato).

Stroj je primeren tako za izkušene uporabnike kot popolne začetnike. Predpogoj je le osnovno računalniško znanje. Za lažji začetek si lahko pomagate tudi z nekaj videoposnetki na YouTubu. 

Vsak projekt se začne z risanjem, pri katerem si lahko pomagate s katerim koli programom, od Windowsovega Slikarja do naprednejših 3D CAD orodij. Na voljo so vam tako brezplačne (SketchUp, LibreCad, OpenCad, Blender, QCAD, BRL-CAD, Art of Illusion …) kot tudi finančno ugodne opcije (Cut2D, VCarve, DraftSight, TurboCAD, ProgeCAD, ZWCAD, BricsCAD …). Med nekoliko dražjimi programi za profesionalno uporabo so BobCad, AutoCAD, Revit, Maya, CATIA, SolidWorks …

Konstrukcija stroja je v veliki meri izdelana iz lesnih materialov, ki so primerni tudi za vlažnejše prostore. Stroj je bil med drugim testiran v vlažni vinski kleti, kjer po dveh letih še vedno deluje točno. Drugi stroj je bil v poplavi potopljen v 10 cm globoki vodi, pri čemer so bili v stiku z vodo vsa elektronika, dva motorja in navojna palica. Po enem mesecu temeljitega sušenja smo ga ponovno priklopili na električno omrežje in navdušeno ugotovili, da deluje brez težav! 

Dobavni rok je odvisen od trenutnega povpraševanja in znaša od enega tedna do treh mesecev. Poleg prodaje omogočamo tudi dostavo in priklop naprave na domu oz. v delavnici.

Skupaj s strojem prejmete vso programsko opremo, ki jo potrebujete, lahko pa za risanje uporabljate program po svoji želji.

Kot najbolj intuitivne priporočamo programe Vectrics (Cut3D, VCarve in Aspire), za katere smo pripravili tudi osnovna navodila za izdelavo G-kode (LINK: https://youtu.be/lPQbr4mwqWI ).

Se za modeliranje in programiranje uporablja isti program ali gre za dve različni orodji?

Gre za orodji CAD in CAM. CAD je namenjen risanju, kot AutoCad, pri katerem na koncu npr. izvozite datoteko dxf. Nato to datoteko odprete v orodju CAM in nastavite, s kakšnim rezkarjem boste delali, kaj se izreže, kako globoko in s kakšno hitrostjo, pa v kakšnem vrstnem redu …

Izbira pravega rezkarja je odvisna od tega, kaj boste obdelovali. Za začetek priporočamo enega ožjega in daljšega za izrezovanje, enega širšega za ravnanje, en V- rezkar za graviranje in morda še kakšen U- rezkar za 3D.

Vgrajena stikala so pozicijska. Za razliko od končnih so pozicijska stikala namenjena temu, da stroj sam omeji gibanje na svoje delovno območje. Omogoča tudi obnovitev pozicij, denimo v primeru izpada elektrike.

Tipala so namenjena nastavljanju višine. Kadar zamenjate rezkar, morate na novo nastaviti višino. To lahko naredite ročno (rezkar fizično približate obdelovancu in potrdite 0, ko se rezkar obdelovanca dotakne) ali pa se s pomočjo tipala to izvede samodejno.

Večina naših strank s CNC strojem prvič upravlja, ko ga pripelje domov. Zato naše stroje brez zadržkov priporočamo tudi začetnikom. Če se vam pri prvih korakih zatakne, nas lahko pokličete in skupaj bomo hitro rešili zagato. Po dogovoru omogočamo tudi dodatno izobraževanje.

Izračunaj ceno cnc stroja